14 czerwca odbył się w naszej szkole pierwszy Międzyszkolny Konkurs Recytatorski Poezji Niemieckiej zorganizowany we współpracy ze Związkiem Mniejszości Niemieckiej w Gdańsku i Uniwersytetem Gdańskim.

Uroczystość rozpoczęli Pani Dyrektor Barbara Gwizdała i Pan Roland Hau - przewodniczący ZMN, którzy przywitali gości. Konkurs spotkał się ze wsparciem ze strony Konsul Generalnej Pani Corneli Pieper, która była gościem honorowym i Prezydenta Miasta Gdańsk. Jury przyznało wszystkim uczestnikom dyplomy i nagrody, a w szczególny sposób doceniło uczniów, których prezentacja wyróżniła się pod względem wyjątkowej kultury słowa, doboru teksu i jego pamięciowego opanowania, ciekawej interpretacji teksu oraz wyrazu artystycznego. Wśród zwycięzców znalazło sie wielu uczniów naszej szkoły.

W kategorii recytacja wiersza w języku niemieckim przez uczniów szkoły podstawowej

II miejsce zajęła Liliana Niewczas i Astrid Hau

W kategorii recytacja wiersza w języku niemieckim przez uczniów szkoły gimnazjum:

I miejsce - Kinga Cieplińska i Karolina Dargacz

II miejsce - Lothar Hau

III miejsce - Iga Czubak

W kategorii recytacja wiersza w języku polskim przez uczniów szkoły gimnazjum nagrodzono:

I miejsce - Amanda Bystrek

II miejsce - Aleksander Bławat

Wyróżnienie otrzymała Diana Serjant.

Podczas przerwy uczestnicy konkursu i zaproszeni goście mieli przyjemność wysłuchania piosenek w języku niemieckim w wykonaniu p. Rolanda Hau oraz koncertu instrumentalnego p. Marri Kraik i p. Weroniki Patalon. W języku niemieckim zaśpiewała również Kinga Cieplińska. W szczególny sposób dziękujemy organizatorom konkursu, Dyrekcji, p. Annie Hau, nauczycielom języka niemieckiego z ZKPiG nr 2, p. Monice Krzywiec z Gdańskiej Szkoły Podstawowej „Lingwista”, p. Dominice Wiśniewskiej z Niepublicznej Szkoły Podstawowej Happy Kids w Gdańsku, którzy przygotowali uczniów do konkursu.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!