Kinder + Sport  to rozgrywany od dziesięciu lat, największy na świecie i najbardziej prestiżowy w Polsce turniej minisiatkówki.

W tegorocznych, ogólnokrajowych eliminacjach udział wzięło blisko 42 tysiące adeptów siatkówki, a w finałowych zawodach w Zabrzu wystapiły łącznie 192 drużyny podzielone na kategorie dwójek, trójek i czwórek dziewcząt i chłopców. Po trzydniowej walce poznaliśmy triumfatorów w poszczególnych kategoriach w największym turnieju minisiatkówki w Europie. W starciach finałowych nie brakowało emocji i zwrotów akcji. Jednak Kinder + Sport to nie tylko walka na boisku. W dniach 26-29 czerwca hala MOSIR-u w Zabrzu została areną zmagań młodych adeptów siatkówki. W finałowej rywalizacji 10.edycji turnieju Kinder + Sport wystąpiło blisko tysiąc uczestników. Obiekt w Zabrzu pozwolił organizatorom na przygotowanie 24 boisk, gdzie równocześnie trwała rywalizacja w kilku kategoriach. I tak mogliśmy obserwować poczynania dwójek, trójek i czwórek w starciach dziewcząt i chłopców. Jak zgodnie przyznawali sami zawodnicy oraz trenerzy, w tego typu rywalizacji sam wynik schodził na dalszy plan, już od lat w turniejach minisiatkówki liczy się przede wszystkim udział i dobra zabawa. Chociaż aspekt sportowy nie może pozostać niezauważony, przy boiskach zabrzańskiej hali można było zobaczyć szkoleniowców pracujących na co dzień z młodzieżą. Wśród uczestników nie zabrakło przedstawicieli młodych pokoleń, idących w ślady swoich rodziców, i tak w rywalizacji dziewcząt wystartowała córka Pawła Zagumnego, a w starciu chłopców po raz kolejny do turnieju finałowego awansował syn Wojciecha Grzyba. Podobnie jak wcześniejsze edycje, również ten finał zgromadził gwiazdy polskiej siatkówki, ale nie tylko. Podczas trzydniowego turnieju Kinder + Sport obok ambasadorów Sebastiana Świderskiego i Piotra Gruszki w korytarzach hali można było spotkać Pawła Woickiego, Wojciecha Grzyba, Piotra Gacka czy Pawła Zagumnego. Oprócz byłych i aktualnych zawodników Plus Ligi do Zabrza zawitało wielu innych znanych sportowców, między innymi Tomasz Majewski, Oktawia Nowacka, Monika Pyrek. Młodzi zawodnicy w przerwach między meczami mogli porozmawiać ze swoimi idolami, rozdano setki autografów. W czwartkowe południe rozegrano natomiast ostatnie spotkania i wyłoniono zwycięzców, na których poza nagrodami rzeczowymi czeka wyjątkowa atrakcja, jaką jest wyjazd na najbliższe mistrzostwa Europy i spotkanie z reprezentacją Polski. W czwartkowe południe rozegrano natomiast ostatnie spotkania i wyłoniono zwycięzców, na których poza nagrodami rzeczowymi czeka wyjątkowa atrakcja, jaką jest wyjazd na najbliższe mistrzostwa Europy i spotkanie z reprezentacją Polski. UKS Jasieniak, SP85 reprezentowały dwa zespoły, które wcześniej zdobyły tytuł mistrza województwa. W kategorii dwójek dziewcząt były to: Martynka Rytlewska, Zosia Binduga i Pola Joszczak. W Zabrzu miały do pokonanie 31 zespołów. Nasze zawodniczki zajęły trzecie miejsce! W kategori dwójek chłopców nasz klub i szkołę reprezentowali: Patryk Rodek, Michał Litorowicz i Rysiek Sałata. Chłopcy wywalczyli dziewiąte miejsce. mogło być zdecydowanie lepiej. Dziękujemy naszym sponsorom firmie: Drago Sp.zo.o. oraz Radzie Rodziców SP 85 za pomoc materialną.