W ramach projektu Erasmus+ grupa uczniów z klasy IE, IIA, IID oraz IIF oraz Pani Dyrektor Barbara Gwizdała, Beata Pastuszko i Maria Szymańska odwiedziła zaprzyjaźnioną szkołę w Skofije, w południowej Słowenii.

Uczniowie i nauczyciele brali udział w Wielkiej Grze opartej na zasadach gryfikacji i LARPigu. Uczniowie odwiedzili rezerwat przyrody Škocjan Bay Nature Reserve, jaskinie ŠKOCJAN CAVES. Przyglądali się pracy oczyszczalni wody Rižanski vodovod oraz obliczali ile wody należy pić, aby być zdrowym. Dowiedzieli się jaka woda jest zdrowa, dlaczego plastikowe opakowania są niebezpieczne oraz ile cukru znajduje się w popularnych napojach.
Uczniowie i nauczyciele porozumiewali się po angielsku współpracując w międzynarodowych grupach.
W trakcie projektu wykorzystywana była aplikacja JAXBER, przy pomocy której uczniowie wykonywali zadania i zdobywali dodatkowe punkty.
Spotkanie było bardzo udane. Zawiązały się nowe przyjaźnie, a kolejny kawałek Sampo został zdobyty!